Kuchyně v naší domácnosti

Prababičky by žasly, kdyby měli možnost nakouknout do dnešních kuchyní. O něčem takovém se jim mohlo jen zdát. Kachlový sporák, udržování ohně, čištění kamen a mnoho takových prací bylo pro ně nutností.My si většinou pamatujeme klasické plynové duo, kdy sporák byl spojen v jedné skříni s pečící troubou. V mnohých kuchyních ještě jsou. Ve zmodernizované formě je můžeme zakoupit ještě v mnohých obchodech. Dnešní pravé ořechové ve vaření je ale deska, na které vaříme a zvlášť pak pečící trouba.
elektrický sporák
Deska pro vaření
je v různém provedení: a/ plynová
                                         b/ elektrická
Zhotovená je z různorodého materiálu a záleží na každém z nás, jaký máme vkus. Výběr je z nerezu, keramiky, dnes již existují i v pastelových barvách. Plynová pak disponuje se čtyřmi a více hořáky.
Pečící trouba
Je instalována většinou zvlášť. Pečící trouby jsou vyrobené pro vestavbu a je také velký výběr. Většinou jsou elektrické s horkovzdušným ohřevem a grilem. Některé pak mají ještě další funkce. Ovládání bývá knoflíkové, ale je možné si vybírat i s dotykovým ovládáním. Pečící trouby umisťujeme do výše očí, což ocení kuchařky při kontrole pečícího se pokrmu, protože se nemusí ohýbat. Ocení to i maminky batolat, protože děti na rozpálená dvířka trouby nedosáhnou a nehrozí jim nebezpečí. Některé trouby ale mají i dětské pojistky, které zabrání nechtěnému otevření trouby během pečení. Osvětlení trouby, samočistící funkce a gril bývá u dnešních pečících trub běžné.
moderní kuchyně
Dnes je opravdu z čeho vybírat. Mnohdy jsme až zahlceni všemi nabídkami s mnoha fascinujícími funkcemi a výhodami. Proto doporučujeme, aby před rozhodnutím navštívil každý některé z kuchyňských studií a poradili se s odborníky, kteří dovedou ušít tak říkajíc kuchyni na míru. Zvolí vše přesně podle vašich potřeb a požadavků Vyberou nejen zařízení, ale zařídí i montáž na klíč a vy se nebudete muset o nic starat. Vaše domácnost bude mít zase o bod víc a vaše vaření pro rodinu bude velkou radostí. Krásná a funkční kuchyň je totiž třešničkou na dortu v každé moderní domácnosti.